72 ingatlant ad el Budapest, milliárdos bevételt vár
Egyelőre 13 ingatlan pályáztatása zajlik.
Egyelőre 13 ingatlan pályáztatása zajlik.
A fővárosi önkormányzat és a budapesti kamara összeraknak egy vállalati segélyalapot, illetve kupon-programot indítanak, amely során előre lehet majd szolgáltatásokat vásárolni. Szeretnék, ha a jegybank a fővárost is finanszírozná kötvényvásárlásokkal.
Este héttől reggel fél 8-ig lehet beállni a Főpolgármesteri Hivatal udvarára.
Lakosságarányosan 50 ezer tesztet osztanak szét a kerületi önkormányzatok között.
A fővárosi önkormányzat előírta, hogy az ingyenesen terjesztett újságokban négy oldal a sajátjuk legyen, de a kormányhivatal szerint ez törvénysértő.
A főváros vezetése kérdőíven méri fel, a lakosság alapvetően milyennek szeretné látni a Nagykörutat, a konkrét átalakítási terveket ez alapján fogják elkészíteni.
A vizsgálat végéig felfüggesztették a IV. kerületi intézmény vezetőjét.
A két volt főpolgármester mellett még hatan kapták meg a kitüntetést.
Budapest mindenképpen befejezi a városligeti Biodóm építését, a hiányzó 5 milliárdot a kormánytól várják. Az elszállt költségek miatt feljelentést tesznek ismeretlen tettes ellen.
Budapestnek idén 30 milliárdos nadrágszíjhúzást kell végrehajtania. Két szűk esztendő jön, béremelések nem lesznek, fejlesztések se nagyon. A főváros számára nyílna némi mozgástér, ha csökkenne a szolidaritási hozzájárulás, vagy bevezethetnének egy ideiglenes újraindítási adót. Mindkettőhöz a kormányra van szükség.
Ingyenes parkolás és teraszok, nagyvonalú kedvezmények a V4-es országokból és vidékről érkezők számára. Többek között ezt tartalmazza az az ötpontos javaslatcsomag, amivel a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara szerint a fővárosnak meg kellene segíteni a járvány miatt bajba került helyi vendéglátást.
14 érdeklődő közül négy adott be jelentkezést, a BKK közülük választja ki, kiktől kér ajánlatot.
A jogszabályok nem teszik lehetővé építési beruházások közbeszerzéseinél a jelentkezők 8 évnél régebbi referenciamunkáinak figyelembevételét, a BKK mégis 10 éves referenciaidővel írta ki a Lánchíd-tendert. Ide kapcsolódó érdekesség: decemberben lesz 9 éve, hogy véget ért a Margit híd felújítása, amit a Simicska-féle Közgép, a Strabag és az A-Híd csináltak.
Előkerül a hármas metró, a Biodóm és a „parkolási maffia” is.
A főváros csak kínkeservesen tudta tető alá hozni a 3-as metró felújítását, mert a rendelkezésre álló forrás már az elején szűkös volt. Most a BKV és az önkormányzat kiszolgáltatottak az alagút felújítását végző cégnek.
A Hajógyári-szigetre tervezett, komoly fairtással járó állami gigaberuházás előkészítéséhez az ellenzéki óbudai önkormányzat is megadta tulajdonosi hozzájárulását, ám az azóta kirobbant vita nyomán ezt utólag megpróbálja visszavonni. A kormány alternatív javaslatról beszél.
A kérdésben nem a főváros, hanem a kerületek dönthetnek majd.
Mostantól 30 kilométer/óra a megengedett sebességhatár a hídon, az 5 tonnánál nehezebb járművek már január eleje óta nem hajthatnak fel a hídra.
A változás a II., a XII., a XIII és a XIV. kerületet érinti. Van, ahol duplájára emelkedik a díj, Zuglóban jelentősen bővül a fizetős utcák száma augusztustól.
A főváros 65 milliárdnyi forrást zárolt: utak, terek, épületek, villamossínek felújítása maradhat el.